Novinky

16 Dub 2018

Slunečnice slaví 15 let!

Slunečnice se otáčí za rodinou, a to již 15 let!

Nezisková organizace Rodinné centrum Slunečnice už má občanku a bude slavit na Městské hoře.

Rodinné centrum Slunečnice již 15 let vytváří v Berouně prostor pro rodinu.  Pro naši neziskovou organizaci jde o krásné výročí. Vzpomínám na začátky fungování našeho rodinného centra, kdy jsme začínali od nuly.

S prvním vybavením nám pomohly mateřské školy, město Beroun nabídlo prostory v podobě jedné školní třídy na 3.ZŠ na Wágnerově náměstí. Po přestěhování do Komunitního centra, kde působíme dodnes, jsme postupně začali rozšiřovat náš program. Od počátečních pohybových aktivit pro děti v kategorii miminka až předškoláci, po jazykové kurzy pro rodiče, jejichž výuku vedou profesionální lektoři a při nichž nabízíme službu hlídání dětí zdarma.

Kromě toho jsme otevřeli právní, psychologickou, mediační a pedagogickou poradnu. Dále jsme se rozšířili i na další pobočku ve sportovním centru Eden. Naše působení se také rozrostlo o práci s pěstounskými rodinami. V rámci města Beroun nabízíme široký výběr vzdělávacích a oborných seminářů, volnočasových aktivit pro nejmenší i školou povinné děti a dospělé. A protože 15 let si zaslouží oslavu, srdečně zveme všechny malé i velké na Pohádkovou Městskou horu. V neděli 13. května se projdete pohádkovým lesem a kromě plnění úkolů od našich pohádkových bytostí si jistě užijete i mimořádný doprovodný program, jak uvedla zakladatelka a ředitelka RC Slunečnice Gábina Horná.