Kdyčtvrtek 11:00 - 11:45
MístoEden
Pro kohood 3 do 6 měsíců
Cena90 Kč/lekce
Přihlásit se

Kurz Cvičení s miminky vedený certifikovanou instruktorkou psychomotorického vývoje dětí podle metody Evy Kiedroňové přirozenou formou napomáhá ke správnému vývoji kojenců. Kurz je zaměřen na zdokonalování pohybových dovedností dětí, posilování problémových partií (např. vedení ke správnému přetáčení, odstranění záklonu hlavičky, protažení šíje) a na nauku správné manipulace s miminky. Během cvičení lektorka využívá pomůcky jako jsou gymbally, míčky či overbally a pomocí písní, říkanek a pohádek děti nejen motivuje, ale i seznamuje s hudbou.

Každá lekce je rozdělena do tří částí. Úvodní část je zaměřena na uvolnění svalstva a protažení celého tělíčka miminka. Aby se děťátko uvolnilo a snáze adaptovalo, jsou úvodní cviky doprovázeny říkankami, pohádkami a slovní motivací. Tento úvodní rituál se opakuje během každé lekce a pomůže miminku získat jistotu v neznámém prostředí. Ve druhé fázi se zaměřujeme na cviky, které odpovídají věku a schopnostem dítěte. Třetí fáze lekce se pak nese v odpočinkovém duchu, kdy se miminko snažíme naladit na klidnější cviky a probíráme techniky správné manipulace s dětmi.

Kurz plně respektuje potřeby dětí. Lektorka dbá na pohodlí maminky i děťátka, tempo přizpůsobuje dětem a ke každému miminku přistupuje individuálně. Všechny hodiny provází výuka techniky manipulace s dětmi a povídání o tom, jak co nejlépe uzpůsobit prostředí, ve kterém miminko vyrůstá tak, aby se mohlo samo přirozeně vyvíjet a rozvíjet. Kurz je vhodný pro miminka od 3 do 6 měsíců.

Pokud kurz není plně obsazen, lze se přihlásit i v jeho průběhu.

Ukázkové video: