Kdystředa 11.00–11.45
MístoEden
Pro kohood 6 do 10 měsíců
Cena90 Kč/lekce
Přihlásit se

Kurz navazuje na Cvičení s miminky I a je určen pro děti od 6 do 10 měsíců. Stejně jako první kurz, i tento je veden certifikovanou instruktorkou psychomotorického vývoje dětí podle metody Evy Kiedroňové. V hodinách prohlubujeme své znalosti o správné manipulaci s miminkem a postupně je rozvíjíme o další polohy a cvičící prvky dle aktuálního věku a vývoje dětí. Kurz je zaměřen na zdokonalování pohybových dovedností batolat a posilování problémových partií (např. posilování slabšího bříška, cviky na odstranění záklonu hlavičky, stimulace lezení). Během cvičení lektorka využívá adekvátní cvičební pomůcky a jednotlivé cviky doprovází říkankami, písněmi a pohádkami. Všechny lekce kurzu jsou obohaceny o výuku techniky manipulace s dětmi.
Každá hodina je rozdělena do tří částí. V úvodu se pomocí rituálu s protažením miminka uvolní, naladí se na lekci a získají prostor pro rozkoukání. Ve druhé fázi lekce se věnujeme zdokonalování dovedností psychomotorického vývoje dětí a posilování problémových partií. Zaměřujeme se na cviky, které odpovídají jak věku dítěte, tak i jeho fyzickým schopnostem. V závěrečné části lekce pak miminka pomocí klidnějších cviků zklidňujeme a motivujeme k odpočinku.
V hodinách se průběžně věnujeme i nauce správné manipulace s miminky a povídáme si o tom, jak uzpůsobit domácí prostředí tak, aby se mohlo miminko bezpečně a přirozeně vyvíjet. Lektorka velmi dbá na pohodlí maminky i děťátka, srozumitelnost prováděných cviků a tempo vždy přizpůsobuje dětem.

Pokud kurz není plně obsazen, lze se přihlásit i v jeho průběhu.

Ukázkové video: