Kdyčtvrtek 09:00 - 09:45
MístoEden
Pro kohoděti 10 - 18 měsíců
Cena90 Kč/lekce
Přihlásit se

Kurz Malé hrátky s batolátky je sestaven speciálně pro děti od 10 měsíců. Pomocí básniček a cvičebních pomůcek pomáhá dětem rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, slovní zásobu, osvojovat si nové dovednosti a začleňovat se do kolektivu. Zároveň díky vzájemné interakci umožňuje rodičům plnohodnotně a zábavně trávit čas se svými dětmi. Kurz je veden certifikovanou instruktorkou psychomotorického vývoje dětí podle metody Evy Kiedroňové.

V hodinách lektorka využívá především básničky s pohybem, které děti batolecího věku velmi baví a zároveň rozvíjejí všechny důležité oblasti psychomotorického vývoje. Děti se zde seznámí i se speciálními cvičebními pomůckami pro rozvoj hrubé a jemné motoriky (gymbalony, overbally, tunel, lavička, hudební nástroje, opičí dráha a další). Aby byly cviky nejenom zábavné, ale i účinné, lektorka vždy vysvětluje rodičům, jak je správně provádět a jaké jsou jejich přínosy pro děťátko.

Každá hodina je rozdělena do tří částí. Úvodní část s rituálně se opakujícími básničkami a cviky dává dětem pocit jistoty a bezpečí. Tato část se opakuje každou lekci. V druhé části lekce se děti učí nové básničky, cviky a dovednosti. Závěrečná relaxační část pak napomáhá ke zklidnění a rozvoji smyslového vnímání, čímž děti učí, že i odpočinek je důležitý. Všechny básničky a cviky jsou přizpůsobovány věku a aktuálním schopnostem dětí.

Kurz se otevře při minimálním počtu dětí 8. Pokud kurz není plně obsazen, lze se přihlásit i v jeho průběhu.

Ukázkové video: