Kdyúterý 16.45 - 17.30
MístoEden
Pro kohoděti 6 - 12 let
Cena130 Kč/lekce
Přihlásit se

Odysea Mysli je mezinárodní program pro rozvoj kreativity, samostatného myšlení a spolupráce dětí. V tomto programu děti neučíme, jak vyřešit úlohu a nevyužíváme klasické vzdělávací postupy, naopak děti necháváme přicházet s vlastními nápady a návrhy řešení. Důležitá je jak souhra týmu, tak i prosazení jedinečnosti každého dítěte. Hlavní myšlenkou programu je podporovat kreativitu a kritické myšlení dětí bez hodnocení toho, co je správné či špatné. A jak to vlastně probíhá?

Každý rok je v rámci programu Odysea Mysli vypsáno pět dlouhodobých problémů, z nichž si tým jeden vybere a na základě pravidel se jej pokusí co nejlépe, a zároveň kreativně splnit. Při plnění úkolu děti nejenom potrápí své hlavičky, ale rozšíří si obzory i o další zajímavá témata a získají spoustu prostoru pro své kreativní vyjádření a rozvoj fantazie. Danému problému se věnují tak dlouho, dokud nenajdou společné řešení, které se bude líbit všem členům týmu. Trenér zde funguje jako průvodce, který se snaží veškerou iniciativu přenechat na dětech samotných, seznamuje je s úkoly a v případě potřeby je usměrňuje a vrací k tématu.

Kurz Odysea Mysli je vhodný pro děti od 6 do 12 let. Svá řešení mohou týmy prezentovat i na celostátní nebo celosvětové úrovni soutěže. V tomto jedinečném programu jsou zapojeny tisíce týmů z více než 30 zemí z celého světa. Pokud vás zajímá více informací o programu, nebo se chcete podívat na příklady úloh, navštivte webové stránky programu odyseamysli.cz.