Lektor / kaPetra Poláková
Kdyúterý 11.00 - 11.45
MístoEden
Pro kohoděti 1,5 - 2,5 let
Cena90 Kč/lekce
Přihlásit se

Kurz je zaměřen na rozvoj jemné motoriky a pohybových schopností batolat. Během hodin si děti budou zdokonalovat své pohybové dovednosti dle jejich aktuálního vývoje a navážou první sociální kontakty. Cviky jsou doplněny říkankami a písničkami a využíváme i nejrůznější cvičební pomůcky.

Každá z lekcí je rozdělena do čtyř částí. V úvodu hodiny se přivítáme pomocí bubínku či tleskání a opakujeme si svá jména. Následuje rozcvička na klíně u rodičů, během níž opakujeme říkanky, které si děti postupně zapamatují a reagují na ně. V hlavní části lekce se věnujeme pohybu dle aktuálního vývoje dětí, tedy lezení či chůzi a nacvičujeme tanečky na známé dětské písničky. Ty si zpíváme společně s rodiči a využíváme i reprodukovanou hudbu. Cvičení je proloženo dalšími aktivitami, jako je například hra s míčky, bublifuk, hra na zvířátka a mnoho dalších.

Během další části hodiny je postavena opičí dráha. Po obvodu místnosti lektorka rozestaví nejrůznější překážky, skluzavky, tunel na prolézání, lavičku, žíněnku a balanční chodníček. Děti se pak pokusí za doprovodu písniček všechny překážky zdolat. Závěrečná část je zaměřena na uklidnění dětí. V sedě si zazpíváme pár písniček, které děti mohou doprovodit chrastítky, dřívky či tleskáním. Jednotlivé hodiny lektorka sestavuje tak, aby byly pro děti maximálně přínosné a zábavné. Dbá nejenom na aktuální stupeň vývoje dětí, ale i na jejich pohodlí a správnost prováděných cviků.

Pokud kurz není plně obsazen, lze se přihlásit i v jeho průběhu.