Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Promítání + beseda: Jak se žije pěstounům?

12. 6. | 18:00 - 19:30

Zdarma

Zajímá vás, jaké to je být pěstounem? Nebo dokonce zvažujete, že se jím stanete? Pak máte příležitost dozvědět se víc. V rámci Týdne pěstounství Středočeského kraje 2019 proběhne v Rodinném centru Slunečnice v Berouně promítání dokumentárního filmu z cyklu Rodiče napořád. Po filmu bude následovat beseda k tématu náhradní rodičovské péče s Mgr. Zdenkou Smolíkovou, sociální pracovnicí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Přítomni budou také zástupci berounského Orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Týden pěstounství je součástí projektu MPSV s názvem Systémový rozvoj a podpora nástrojů SPOD.

Rodiče napořád je šestidílný dokumentární cyklus České televize v režii Olgy Špátové. který popisuje skutečné příběhy náhradních rodičů u nás. Tito rodiče se starají o děti, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své biologické rodině.

„Jsem vděčná, že jsem mohla natáčet s obdivuhodnými lidmi, kteří poskytli opuštěným dětem skutečný domov a opravdové dětství. Cyklus Rodiče napořád vypráví autentické příběhy náhradních rodičů, kteří dali svým přijatým dětem jistotu, že je má kdo obejmout, a že je někdo opravdu miluje. Tito obětaví lidé poskytují dětem plnohodnotný rodinný život a vlastně je zachraňují i pro celou společnost,“ říká režisérka Špátová.

Promítání a beseda jsou určeny široké veřejnosti a konají se 12. června 2019 v Rodinném centru Slunečnice, Bezručova 928 – podkroví, od 18 do 19.30 hodin. Vstup je zdarma.

Podrobnosti

Datum:
12. 6.
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
Zdarma

Místo konání

Komunitní centrum – podkroví
Bezručova 928
Beroun, 26601 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
603 141 700