Putování za Sv. Martinem

Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Putování za Sv. Martinem

11.11.2018 | 16:00 - 17:15

| 100 Kč

Sejdeme se na parkovišti u městské knihovny a Jiné kávy, kde uslyšíte příběh o statečném Martinovi, rozsvítíte lampión a pak se společně za doprovodu mnoha světýlek a lampionů vypravíme na Městskou horu hledat sladký svatomartinský poklad. Přijede i Martin na bílém koni!

A co že je v pokladu? No přeci svatomartinské rohlíčky, které pro Vás napekly maminky a babičky dobrovolnice. A protože rohlíčků není nikdy dost, jsme moc rádi za každou krabičku či košíček rohlíčků, které donesete. Stačí napéct rohlíčky podle níže uvedeného jednoduchého receptu a předat nám je na začátku celého programu. Jako drobnou výhodu mají „pekařky dobrovolnice“ a jejich rodiny vstup na tuto akci zdarma. Největší odměnou však pro naše maminky a babičky bývá poděkování a dobrý pocit!

Martinské rohlíčky

Těsto: 40dkg hladké mouky, 1 šlehačka, 1 Hera

Zpracujeme těsto, které necháme 1 – 2 hodiny uležet v lednici. Poté rozdělíme na čtyři díly, každý díl rozválíme na kruhovou placku, kterou rozkrojíme na půl a ještě jednou na půl, takže nám vznikne 8 trojúhelníkových dílů (celkem 32 rohlíčků). Jednotlivé rohlíčky plníme mákem, ořechy, marmeládou, tvarohem… . Rolujeme od širšího konce ke špičce a mírně zahneme. Pečeme slabě do růžova při teplotě 150 – 170°C. Ještě teplé můžeme obalit v moučkovém cukru s vanilkou.

Vstupné: 100 Kč za rodinu nebo upečené martinské rohlíčky, dejte nám předem vědět, stačí sms, že rohlíčky přinesete.

Místo srazu: Parkoviště u městské knihovny a Jiné Kávy, U Kasáren 813, Beroun

Podrobnosti

Datum:
11.11.2018
Čas:
16:00 - 17:15
Cena:
100 Kč

Místo konání

Parkoviště u městské knihovny
U Kasáren 813, Beroun,
+ Mapa Google