Kurzy a kroužky

Cvičení s miminky III (6-10 měsíců)

čtvrtek 13.00-13.45

6-10 měsíců

Eden

150 Kč/lekci

Hana Pavlovská

Délka lekce: 45 minut.

Kurz volně navazuje na Cvičení s miminky od 3 do 6 měsíců. V kurzu využíváme znalosti již naučené správné manipulace s miminkem, které postupně rozvíjíme o další polohy a cvičící prvky. Lektorka používá i cviky na posílení našeho svalstva, abychom přibývající váhu postupně zvládly.

Lekce je rozdělená do tří častí. Úvodní část je zaměřena na uvolnění svalstva batolat a protažení jednotlivých částí těla, které doprovázíme říkankami, písničkami, pohádkou či slovní motivací. Snažíme se tím nejen batolata uvolnit, ale dáváme jim tím také dostatek prostoru se tzv. rozkoukat a najít tak trochu jistoty v opakujícím se rituálu přivítání s protažením. Ve druhé fázi se zaměřujeme na zdokonalování dovedností psychomotorického vývoje a posilování problémových partií u miminek. Zaměřujeme na cviky, které odpovídají jednak věku dítěte, ale i fyzickým schopnostem a zvládnutým dovednostem podle psychomotorického vývoje. Při cvičení používáme overbolly, gymbally, míčky, šátky, ale i prvky na podporu lezení. Ve třetí fázi zařazujeme tzv. zklidnění, kdy se snažíme batolata navodit na klidnější, spíše odpočinkové cvičení či manipulační techniky. V každé hodině se snažím být velmi individuální vzhledem k tomu, že každé batole je jiné. Všechny hodiny provází výuka techniky manipulace s dětmi, která velmi napomáhá ke správnému vývoji dítěte.
Lektorka dbá na pohodlí maminky i dítěte a tempo přizpůsobuje dětem.

Kurz se otevře při 8 dětech.

Lektorka: Hana Pavlovská
Cena za lekci: 150 Kč
Místo: Sportcentrum Eden, Pod Homolkou 1482, Beroun

Další informace

Při řádné omluvě v rezervačním systému webooker můžete čerpat náhradu v ostatních pohybových kurzech pro daný věk, v rámci pololetí. Náhrady se nepřevádí.