Kurzy a kroužky

Hrátky s múzou II (3,5-5 let)

úterý 16.00-16.45

3,5-5 let

Eden

160 Kč/lekci

Kristýna Petrovicová

Popis kurzu

Délka lekce: 45 minut.

Kurz vhodný pro všechny malé zapálené umělce, kteří rádi tvoří, zpívají, tančí, vymýšlejí příběhy a hrají si s maňásky. Cílem tohoto kurzu je v dětech probudit radost z tvorby jako takové a podpořit jejich kreativitu a vlohy, ať už se jedná o výtvarné, hudební, pohybové nebo dramatické. Pravidelně se tedy budou v rámci kurzu střídat Múza hudební, taneční, dramatická a výtvarná.

V rámci hudebního bloku budou děti muzicírovat s Orffovými nástroji, Boomwhackery, zvonky a dalšími nástroji. Kromě notoricky známých lidových písniček se naučíme snad i nějaké nové, dále pak vybrané písně od autorů a pedagogů zejména dětské hudby.

V dramatickém bloku písně zdramatizujeme, zahrajeme si kratší pohádky a vyzkoušíme si též práci s maňásky. V pohybovém bloku si zatančíme na jednoduché choreografie, budeme improvizovat na nejrůznější hudební ukázky a pohybové hry na rozvoj motoriky, koordinace a kooperace.

Výtvarný blok pak slibuje tvoření všeho druhu. Někdy bude tvoření tematicky propojené s jinými múzickými hodinami (hudební, pohybová, dramatická). Cílem výtvarných lekcí ale vesměs nebude dotvořit předpřipravený polotovar či šablonu, i když i to nás někdy čeká, např. během mezipředmětové tvorby s jinými Múzami, nýbrž nechat děti kreativně se vyjádřit samy za sebe. Vyzkoušíme si rovněž i improvizovanou malbu při hudbě. Všechny barvy jsou netoxické a vypratelné, ale i tak na výtvarné lekce doporučujeme přinést zástěrku nebo starší oblečení, lektor bude rodiče vždy předem varovat, pokud hodina bude hodně „umazaná“.

Kurz se otevře při počtu minimálně 8 dětí, maximální počet dětí na kurzu je 10.

V ceně je zahrnutý materiál na tvoření.

Další informace
Cena za lekci je 160 Kč. Při řádné omluvě v systému webooker můžete čerpat náhradu v ostatních kurzech pro daný věk, v rámci pololetí. Náhrady se nepřevádí.