Akce

SEMINÁŘ: Neuro-vývojová terapie a děti s PAS

18.04.2023 úterý 18.00-20.00

dospělí

Komunitní centrum

250 Kč/lekci

PhDr. Marja Volemanová, PhD.-externí lektorka

Na semináři se dozvíte, co jsou to primární reflexy a jak jejich přetrvávání u dětí ovlivňuje jejich psychomotorický vývoj. Souvisí s problémy s hypersenzitivitou, psaním, čtením, se symptomy ADHD a ADD, autismem, anorexií, bulimií a řadou dalších potíží.

Neuro-vývojová terapie (NVT) se snaží příčinu těchto problémů vyřešit. Kombinuje poznatky z více metod najednou a používá se u dětí od 4 let, ale je účinná i u dospělých. Léčba je založena na jednoduchých cvicích, které často napodobují pohyb vyvolaný primárními reflexy, a tím dostává mozek druhou šanci, aby se postupně naučil správně kontrolovat fungování těla.

Vyzkoušíte si některé aktivity, které názorně ukazují, jaké problémy mohou přetrvávající primární reflexy způsobovat a dále také některé screeningové testy na jejich odhalení.

Lektorka: PhDr. Marja Volemanová, PhD., fyzioterapeutka a speciální pedagožka, maminka dvou dětí, u kterých pomocí neuro-vývojové terapie dokázala zlepšit mluvení i chování.

Je zakladatelkou Institutu neuro-vývojové terapie a stimulace a Cortex Academy, pořádá semináře o problematice přetrvávajících primárních reflexů a vyučuje kurzy neuro-vývojové stimulace. Více o lektorce na www.red-tulip.cz

Vstupné: 250 Kč
Rezervace místa a platba 250 Kč do 10. dubna přes rezervační systém webooker (tlačítko přihlásit se) nebo na emailu: info@rcslunecnice.cz.

Místo konání: RC Slunečnice, Bezručova 928, Beroun (budova Komunitního centra, 2. patro)