Příběh pro děti

Ahoj,
možná se divíš, co je to u vás doma za novou tetu. Přijela jsme za tebou z místa, které pomáhá maminkám a tatínkům. To místo se jmenuje (Rodinné centrum) Slunečnice. Ano jako ta žlutá kytička, kterou možná znáš. A neboj se, nemusíš se bát. Budeme si společně hrát a povídat. Než začneme, povím ti jednou krátkou pohádku.

O kouzelné víle

V chaloupce na kraji lesa bydlela holčička Hanička se svými rodiči. Jednoho dne zlý čaroděj odnesl maminku a tatínka do svého království. Holčička se vydala je zachránit, ale byla moc malinká na tak dlouhou cestu a vůbec nevěděla, kudy má jít. Když šla po lesní cestě kolem krásně rozkvetlé louky, potkala kouzelnou vílu, která byla oblečena do bílých šatů posetých žlutými slunečnicemi. Víla ji vzala za ruku a slíbila, že jí pomůže rodiče najít. Protože to byla kouzelná víla, věděla, kde ten zlý čaroděj bydlí.

Vydaly se spolu na dlouhou cestu. Když byla Hanička smutná, nebo se něčeho bála, víla jí vždycky pohladila a povídala si s ní o tom, co ji trápí. Jednoho dne konečně došly do začarovaného království. Zlý čaroděj už na ně čekal. Chtěl je svými kouzly začarovat, aby se z nich staly lesní pavučiny. Kouzelná víla ho však proměnila ve velkou a strašně ošklivou houbu. Tatínek a maminka byli zachráněni.

Vždycky to nedopadne tak dobře jako v pohádce. Někdy se rodiče nemůžou o svoje děti postarat. Přejí si, aby jejich chlapeček nebo holčička mohli vyrůstat u jiných rodičů, kde se budou mít dobře. No a aby na to ti noví rodiče nebyli sami, tak jim pomáháme my – tety ze Slunečnice. Ale hlavně jsme tu pro tebe, stejně tak jako kouzelná víla v pohádce pomáhala Haničce.

A co všechno umíme? Dojíždět za tebou a rodiči k vám domů; pomoci ti se školou, kamarády, rodiči; uspořádat dětský klub pro tebe a další děti, zařídit ti letní příměstský tábor, vymyslet prima víkend pro děti a rodiče, uspořádat klub a semináře pro rodiče a hodně, hodně dalšího.