Novinky

30 Čvc 2020

Poslední výtvor z Expresní Animatějovy dílny

Drazí přátelé animovaného filmu!

Na tomto odkazu naleznete poslední výtvor Expresní Animatějoy dílny na téma „Komiks“:

https://uloz.to/file/6WLC1YrAB76g/komiks-mp4

Některé filmy se musí rozstříhat na kousky a jejich části zpomalit, aby bylo možné přečíst texty v bublinách.

Z toho vyplývá pár chytrých rad:

1) Při vymýšlení námětu berte v potaz, že čas pro natočení filmu je limitován. Je tedy nepravděpodobné, že stihnete natočit nějaké dílo se složitým dějem a velkým množstvím postav. Pokuste se vytvořit spíše jednodušší námět, u kterého se budete moci soustředit na preciznost animace.

2) Nezapomínejte, že v každé vteřině proběhne ve filmu 24 obrázků. Pokud na toto zapomeneme, pohyb postav bude příliš rychlý a divák ve výsledku nestihne sledovat, co se ve filmu děje.

3) Mezi jednotlivými pohyby postav a věcí se snažte nechávat prostor několika okének (opět berte v úvahu, že 24 okének je jedna vteřina), kdy se nic nepohybuje. Snažte se vymyslet svůj film tak, aby se vždy v obraze odehrávala jen jedna věc, na kterou se má divák soustředit. Pokud se ve filmu odehrává více věcí najednou a děje nejsou odděleny pauzami, divák to nestihne sledovat a nepochopí, co se ve filmu odehrává.

4) Při vytváření postaviček a předmětů, které mají být ve filmu důležité, malujte silnější čáry, aby na pozadí patřičně vynikly.