Pravidelně organizujeme

Rodinné centrum Slunečnice je pořadatelem řady tradičních akcí a doprovodních programů pro děti, které si v uplynulých letech získaly mezi rodinami na Berounsku značnou oblibu. Akce jako Pohádková městská hora nebo třeba Putování za Svatým Martinem se již staly opravdovou klasikou našeho programu. Přestože se jedná o akce tradiční, snažíme se je každý rok vylepšovat tak, abyste se na ně stále rádi vraceli.

Únor - Karneval

V únoru můžete navštívit náš karneval, který každoročně pořádáme v berounské sokolovně. Na karnevalu na Vás čeká nejen spousta písniček a tancování, ale i řada soutěží a samozřejmě bohatá tombola. Děti se vytancují, vyběhají a domů si určitě odnesou malou vzpomínku, neboť v naší dětské tombole jsou všechny lístky výherní!
Při organizaci karnevalu opět pomáhá řada dobrovolníků a samozřejmě i sponzorů, kteří poskytují drobné i větší ceny do tomboly. Všem moc děkujeme!

Karneval se koná 24.2.2019.

Květen - Pohádková městská hora

Zlepšující se počasí a prodlužující se jarní dny, to je ideální doba pro Pohádkovou Městskou horu. Po zimě se opět všichni sejdeme na této oblíbené akci pod širým nebem. Na Městské hoře jsou rozmístěna stanoviště, na kterých na Vás čekají pohádkové bytosti, které si pro Vás připravily nejrůznější úkoly. Na startu obdržíte mapku pohádkového světa a po splnění všech úkolů samozřejmě odměnu. Takže co dodat? Pojďte s námi do pohádky!

A jestli se Vám tato akce líbí a chtěli byste nám s její organizací pomoci, tak Vás mezi sebou moc rádi přivítáme, neboť pohádkové postavičky na všech stanovištích jsou samozřejmě ochotní dobrovolníci. Dík patří nejen jim, ale i ochotným sponzorům, kteří věnují odměny pro všechny děti.

Nejbližší termín:  Tento rok se Pohádková Městská hora koná 19.5.2019.

Červenec - srpen - Příměstské tábory

Tábory jsou určeny dětem od 6 do 11 let a všechny začínají a končí v Komunitním centru.  Lektoři jsou proškolení a mají zkušenosti s vedením dětí v MŠ, rodinném centru nebo ve skautských oddílech. Příměstský tábor je každý všední den od 7:30 do 16:30 hodin, v prostorách RC Slunečnice.  Sourozenci mají 10% slevu.

Každý tábor má své téma (například v dřívějších letech Cesta do pravěku, Putování s hobitem, Záhada dračího vejce atd.). Témata volíme každý rok nová, děti se s našimi lektory rozhodně nenudí!

Říjen - Podzimní burza oblečení

S nastupujícím podzimem pořádá Slunečnice každý říjen Podzimní burzu oblečení a sportovních potřeb. Je to ideální příležitost „poslat do světa“ starší zachovalé věci po Vašich dětech a za příjemné ceny nakoupit oblečení nové.  Určitě si zde vyberete i vy!

Zároveň je tato akce rovněž velice náročná na počet pomáhajících dobrovolníků a tak oceníme jakoukoliv pomoc. Dobrovolníci pomáhající se zajištěním burzy mají samozřejmě i některá drobná zvýhodnění. Mohou zde prodávat své oblečení zcela bez poplatku.

Podmínky prodeje na naší burze:

S sebou si prosím přineste čitelný seznam max. 50 kusů prodávaných věcí s udanou velikostí, barvou a jednoduchým popisem. Seznam je připraven ke stažení zde.

V RC si můžete předem vyzvednout číslo, pod kterým se vaše oblečení bude prodávat a tím velmi urychlíte příjem věcí. Z prostorových důvodů je počet prodávajících omezen. Kočárky k prodeji nepřijímáme.

Za každou věc, kterou přijímáme k prodeji, zaplatíte symbolický poplatek. Z prodaných věcí zůstává RC 15 %. Příjmy z této akce jsou určeny na podporu činnosti RC.

Místo konání:

Rodinné centrum Slunečnice, Bezručova 928, Beroun (budova Komunitního centra, 2. patro), tel. 603 141 700

Listopad - Putování za Svatým Martinem

Putování za Svatým Martinem patří k nejoblíbenějším akcím každoročně pořádaným Rodinným centrem Slunečnice. Vždy o víkendu v podvečer se sejdeme na parkovišti za Komunitním centrem, kde si povíme příběh o Svatém Martinovi a pak se společně za doprovodu mnoha světýlek a lampionů vypravíme na Městskou horu hledat sladký svatomartinský poklad. Přijede i Martin na bílém koni!

A co že je v pokladu? No přeci svatomartinské rohlíčky, které pro Vás napekly maminky a babičky dobrovolnice. A protože rohlíčků není nikdy dost, jsme moc rádi za každou krabičku či košíček rohlíčků, které donesete. Stačí napéct rohlíčky podle níže uvedeného jednoduchého receptu a předat nám je na začátku celého programu. Jako drobnou výhodu mají „pekařky dobrovolnice“ a jejich rodiny vstup na tuto akci zdarma. Největší odměnou však pro naše maminky a babičky bývá poděkování a dobrý pocit!

Martinské rohlíčky

Těsto: 40dkg hladké mouky, 1 šlehačka, 1 Hera

Zpracujeme těsto, které necháme 1 – 2 hodiny uležet v lednici. Poté rozdělíme na čtyři díly, každý díl rozválíme na kruhovou placku, kterou rozkrojíme na půl a ještě jednou na půl, takže nám vznikne 8 trojúhelníkových dílů (celkem 32 rohlíčků). Jednotlivé rohlíčky plníme mákem, ořechy, marmeládou, tvarohem… . Rolujeme od širšího konce ke špičce a mírně zahneme. Pečeme slabě do růžova při teplotě 150 – 170°C. Ještě teplé můžeme obalit v moučkovém cukru s vanilkou.

Nejbližší termín:  Putování za sv. Martinem bude 10. 11. 2019

Prosinec - Vánoční jarmark

Jako původní iniciátor této tradiční akce se Rodinné centrum Slunečnice samozřejmě každoročně účastní také Vánočního jarmarku. Ten probíhá vždy v prosinci a svou činnost na něm prezentují všichni berounští poskytovatelé sociálních služeb. Tyto organizace zde nejen představují svou činnost, ale zároveň i prodávají různé vánoční zboží a množství ručně vytvořených výrobků se sváteční tématikou. Pro děti bývá připraveno divadlo a nejrůznější výtvarné či tvořivé dílny. Vánoční jarmark je příjemný způsob, jak strávit prosincové dopoledne a navíc pořídit drobné a milé dárky pro své blízké.