Příměstské tábory

DOBRODRUŽNÉ LÉTO S RC SLUNEČNICE

Příměstské tábory jsou určené pro holky a kluky ve věku od 6 do 12 let.

Probíhají každý všední den od 7:30 do 16:30 hodin

Tábory se uskuteční v případě přihlášení minimálně 10 dětí.

Vyplněnou přihlášku odevzdejte co nejdříve, platbu tábora je nutné provést do 30.4.2021.

U většiny příměstských táborů je stále volné místo, obsazen je tábor Myslivost, příroda s ukázkou výcviku psů ve Svaté.

Pro další informace nás prosím kontaktujte na tel. 603 141 700, email – info@rcslunecnice.cz

Dokumenty ke stažení:

S SEBOU

 • Potvrzení o bezinfekčnosti
 • Kopii zdravotního průkazu
 • Láhev s pitím a dopolední svačina
 • Pohodlné oblečení a obuv dle počasí
 • Léky na alergii

NAVÍC

 • FOTBALOVÝ KEMP – posudek o zdravotní způsobilosti k účasti na akci, kopačky a běžecká sportovní obuv, sportovní oblečení dle počasí (2x tričko, kraťasy, pláštěnku ad.), chrániče, podkolenky, případně štulpny
 • JOGA, TANEC, TVOŘENÍ – podložka na jógu, bílé tričko ke tvoření
 • OBJEVOVÁNÍ TAJEMSTVÍ FYZIKÁLNÍCH ZÁKONŮ – sklenici od přesnídávky (pokus)

12. – 16. 7. 2021 – Fotbalový kemp ve Svaté I.

PROGRAM

Rád(a) sportuješ a chceš se naučit nejoblíbenější sport na světě? Chceš se zlepšit ve fotbale a užít si kopec srandy při hře? Zveme tě na fotbalový příměstský tábor ve Svaté.

Co tě čeká?

 • naučíme tě základní fotbalové dovednosti jako vedení míče, střelba na bránu, zpracování míče, nahrávky,
 • sportovní hry zaměřené na pohyb, rychlost, mrštnost a orientaci v prostoru,
 • cvičení na posílení těla pomocí vlastní váhy,
 • relaxační cvičení v lese hned vedle hřiště,
 • doprovodné soutěže se svými spoluhráči,
 • radost a spousta zábavy v přírodě kousek od domova.

LEKTOŘI

Hráče a hráčky povede Honza Morstein a Petr Bláhovec – zkušení trenéři, tátové a fotbalisté, kteří sami závodně hrají a fotbal milují. Děti se rozdělí do dvou skupin podle věku – děti 6 – 7 let povede Petr, děti ve věku 8 – 12 let bude trénovat Honza.

Pokud se chceš podívat na fotky či videa z tréninků, podívej se s rodiči na Facebook profil Fotbal Svatá.

KDE

Každý den sraz mezi 7:30 a 8:00 hodin na fotbalovém hřišti FK Svatá v obci Svatá u Berouna, kde budeme mít zázemí. Dopolední program od 8:00 do 11:30h, oběd v restauraci ve Svaté od 11:30 do 13:00h, odpolední program od 13 do 16h. Vyzvedávání dětí na stejném místě od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2300 Kč za týden
 • V ceně je zahrnut celodenní sportovní program, sportovní zázemí a pomůcky, 1x denně oběd v restauraci ve Svaté, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

12. – 16. 7. 2021 – Putování berounským krajem s angličtinou

PROGRAM

Každý den se budete s Magdou Pěnčíkovou a Evou Markupovou zážitkovou formou věnovat angličtině a venku budete zkoumat Beroun a okolí pomocí pověstí, geocachingu, letterboxingu a dalších aktivit.

Angličtina:

Každé ráno a odpoledne bude hodina věnována procvičování angličtiny formou her a procvičovacích aktivit čistě interaktivního typu (nikoliv učebnice a pracovní listy s gramatikou). Děti budou ráno od příchodu hrát různé hry, pracovat s pexesem, skládačkami, luštit, vyprávět příběhy, hrát pohybové hry v angličtině, dávat do souvislostí obrázky a věty, vše dle vlastní volby a věkové kategorie ve skupinkách. Odpoledne po příchodu z venkovních aktivit probíhají opět hry případně sledování anglické pohádky. Lektor se při sledování dětí ptá na děj a podporuje vnímání děje a příběhu, interakci a pochopení pohádky.

Pobyt venku:

Délka výletů je maximálně 10 až 12km. Mezi 9 a 10 hodinou se odchází ven a přibližně do 15 až 16 hodin budou děti zkoumat Beroun a jeho okolí s pomocí příběhů, pověstí, geocachingu, letterboxingu a dalších venkovních aktivit. Vše se bude řídit počasím, tzn. bude-li chladněji, chodí, putují, zkoumají okolí a přírodu, bude-li horko, půjdou do míst, kde se lze zchladit a osvěžit (Berounka v mělkých oblastech nebo místech, kde lze kontrolovat plavání, jeskyně, chladnější údolí Tetína, naučného areálu Křivoklát, pobyt v lese).

Orientační program celého týdne:

Délka výletů je maximálně 10 až 12km. Mezi 9 a 10 hodinou se odchází ven a přibližně do 15 až 16 hodin budou děti zkoumat Beroun a jeho okolí s pomocí příběhů, pověstí, geocachingu, letterboxingu a dalších venkovních aktivit. Vše se bude řídit počasím, tzn. bude-li chladněji, chodí, putují, zkoumají okolí a přírodu, bude-li horko, půjdou do míst, kde se lze zchladit a osvěžit (Berounka v mělkých oblastech nebo místech, kde lze kontrolovat plavání, jeskyně, chladnější údolí Tetína, naučného areálu Křivoklát, pobyt v lese).

 • Pondělí: Seznamovací dopoledne, angličtina a interaktivní seznamovací hry, odchod na oběd, procházka Berounem (dle počasí), návrat a angličtina
 • Úterý: Ráno angličtina, dále výlet dle počasí s geocachingem (Rekreační areál Křivoklát/Karlštejn/lom Chlum/Tetín/Srbsko/Zbečno/Račice), návrat kolem 16 hod, angličtina
 • Středa: Ráno angličtina, historicko-naučná procházka Berounem a letterboxing, oběd v Berouně, procházka, odpolední angličtina
 • Čtvrtek: Ráno angličtina,  dále výlet dle počasí s geocachingem (Rekreační areál Křivoklát/Karlštejn/lom Chlum/Tetín/Srbsko/Zbečno/Račice), návrat kolem 16 hod, angličtina 
 • Pátek: Ráno angličtina, výlet na Děd s případným ohníčkem a špekáčky, návrat přes město a rozlučková pizza, odpolední angličtina dle potřeb vyzvednutí dětí. 

KDE:

Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h v budově Komunitního centra RC Slunečnice, Bezručova 928 v podkrovní místnosti, kde budou mít děti zázemí pro tvoření a pro případ nepříznivého počasí. Vyzvedávání dětí na stejném místě vždy od 16 do 16:30h.

CENA:

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, vstupné, jízdné, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

19. – 23. 7. 2021 – Jóga, tanec a tvoření ve Svaté POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

PROGRAM

Každodenní program bude rozdělen do tří částí – dopoledne jóga a tanec, odpoledne výtvarné činnosti.

 • Od 8 do 10h úvod do světa jógy s lektorkou Markétou Jedličkovou. Podle počasí budeme cvičit venku pod stromy nebo vevnitř. Začneme od jednoduchého a postupně se budeme dle možností dětí seznamovat se složitějším. Řekneme si něco k teorii a názvosloví, přejdeme k pozicím (asána) a dechovým cvičením (pranajama).
 • Druhý blok od 10 do 11:30h bude věnován základům baletu, moderního a lidového tance. Děti se budou hravou formou seznamovat se základy tance a spolu s lektorkou Luckou Šťastnou společně vytvoří krátkou choreografii.
 • Od 11:30 do 13h bude pro děti zajištěn oběd v restauraci ve Svaté.
 • Odpolední výtvarný blok s Aničkou Fikrlovou začne od 13h. Budeme s dětmi navrhovat tričko, plést náramek nebo kreslit vlastní komiks. Za příznivého počasí budeme malovat venku a inspirovat se přírodní scenérií.

LEKTOŘI

Markéta je maminka tří dětí a žije s rodinou na Berounsku, kde také praktikuje jogu jako lektor Hatha jogy, těhotenské jogy, cvičení s dětmi v šátku dle Anny Kohutové a to externě v některých jogových studiích, nebo soukromě. Certifikaci instruktora Hatha jogy úspěšně absolvovala na jaře v roce 2016. Joga je pro ni krásný životní směr, který ji zcela naplňuje.

Lucka v současné době vyučuje na ZUŠ V. Talicha v Berouně. Před mateřskou dovolenou pracovala 20 let na Státní konzervatoři v Praze. Taneční praxe – Národní divadlo v Praze. Studia – taneční pedagogika na HAMU a státní taneční konzervatoř v Praze.

KDE

Příměstský tábor se uskuteční v malebné vesničce Svatá u Berouna. Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h před budovou Obecního úřadu Svatá 40, kde budeme mít zázemí – místnost určenou k odpočinku i aktivitám v případě nepříznivého počasí, kuchyňku i WC. Dopolední program od 8:00 do 11:30h, oběd v restauraci ve Svaté od 11:30 do 13:00h, odpolední program od 13 do 16h. Vyzvedávání dětí na stejném místě od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd v restauraci ve Svaté, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

19. 7. do 23. 7. 2021 – Objevování tajemství fyzikálních zákonů (v Berouně)

PROGRAM

Děti se každý den naučí několik „kouzel“ neboli fyzikálních pokusů, které si samy vyzkouší a některé i odnesou domů. Vytvoří si knihu kouzel, aby si mohly jednotlivé pokusy vyzkoušet doma s rodiči. S vyrobenými pokusy budeme hrát nejrůznější hry. Budeme s dětmi trávit čas v Berouně a jeho okolí (procházky, pobyt na hřišti apod.). Každý den budou do programu zařazeny 1-2 řízené hry, ale děti budou mít prostor pro i volnou hru.

Program bude po dnech rozvržen takto: (v případě špatného počasí mohou nastat drobné změny)

PONDĚLÍ
Dopol. společné seznámení na základně, poučení o bezpečnosti, poté přesun na Městskou horu – hraní her na seznámení, oběd.
Odpol. Pobyt na hřišti na Městské hoře – volná hra dětí – prostor pro seznamování. Odchod z hřiště v dostatečném předstihu na kouzlení na základně:
Kouzlo č. 1 : Výroba karteziánského potápěče
Kouzlo č. 2 – Barvení rostlin aneb kudy v rostlině proudí voda?

ÚTERÝ
Dopol. Procházka k lávce Na Ptáku, cílem bude inline hřiště na Závodí, kde proběhne hra na stanovištích (děti budou plnit úkoly na stanovištích), oběd.
Odpol. Pokus a hry na dopravním hřišti, závody s pavouky (kouzlo č. 3).

STŘEDA
Dopol. Začneme pokusem, jak funguje mýdlo a proč je důležité si často mýt ruce (pozn. Místo pepře použijeme majoránku), pouštění lodiček (kouzlo č. 4), výroba domácí lávové lampy (kouzlo č. 5), kterou si děti mohou odnést domů.
Odpol. pobyt venku, škola kouzel (děti se naučí několik menších kouzel) typu kouzelná brčka (kouzlo č. 6).

ČTVRTEK
Celodenní výlet – procházka po okolí Berouna (např. na Zdejcinu).

PÁTEK
Dopol. Procházka k dubu Na Herinkách, hry na přání dětí.
Odpol. Pobyt na hřišti např. na dopravním/ u lodi na Závodí, výroba knihy kouzel (každé dítě si sváže postupy jednotlivých kouzel a triků z tábora), reflexe celého tábora.

LEKTOŘI

Vlasáková Kristýna
Jmenuji se Kristýna Vlasáková. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Berouně a ve studiích pedagogiky nadále pokračuji na FFUK.
Během studií na střední i vysoké škole jsem absolvovala mnoho praxí v mateřských školách, školních družinách i volnočasových zařízeních. Vedení tábora mě s dětmi baví, proto jej letos povedu již třetím rokem.

Filip Gürtler
Jmenuji se Filip Gürtler. Studuji střední školu podnikání. Mám mnoho zkušeností v roli instruktora i vedoucího na dětských táborech. Práci s dětmi mám rád a příměstský tábor v RC Slunečnice povedu již 4. rokem.

KDE

Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h v budově Komunitního centra RC Slunečnice, Bezručova 928 v podkrovní místnosti, kde budou mít děti zázemí pro tvoření a pro případ nepříznivého počasí. Vyzvedávání dětí na stejném místě vždy od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, vstupné, jízdné, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

Níže najdete odkazy na zmiňované pokusy/kouzla:

26. – 30. 7. 2021 – 4 živly kolem nás v Berouně

PROGRAM

Vodu pijeme a vzduch dýcháme, oba živly potřebujeme nejen my, ale i celá příroda k životu. 

Oheň hřeje a svítí nám na cestu, ale musíme s ním zacházet s respektem, může být i nebezpečný.

Země je hlína, která vše živí a vše z ní vyrůstá, nebo i naše celá planeta Země.

Společně s lektorkami Bárou Semrádovou a Adélou Idlbekovou se děti seznámí s každým ze živlů na procházkách, při hrách, při zábavných pokusech a vyrábění. Ozdobí si např. kameny nasbírané na vycházkách, budou hrát hry s vodou (když to počasí dovolí) ad. Jeden den se vydají na delší výlet (podle počasí vyberou místo, které bude nejvhodnější).

Věku dětí, jejich potřebám a přáním bude program přizpůsoben na míru: se skupinou menších dětí bude více pohádkový (např. skřítci živlíci a příběhy o nich), starší děti budou více vyrábět a dělat různé činnosti pojící se k živlům venku i uvnitř. 

LEKTOŘI

Barbora Semrádová

Jsem Bára, studentka speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě UK a nově zároveň nadšená průvodkyně v lesním klubu (alternativa MŠ). Hned jak to šlo, v 15 letech, jsem se přihlásila jako výpomoc na můj první příměstský tábor a od té doby trávím s dětmi každé léto. Mám zkušenost s prací jako au-pair ve Španělsku, s hlídáním, doučováním, osobní asistencí. Vše se v mém životě vždycky určitým způsobem točilo a točí kolem práce s dětmi. Baví mě dětem předávat, co sama umím, a zároveň se učit neustále od nich. Těším se, že si s dětmi tábor v létě užijeme!

Adéla Idlbeková

Jmenuji se Adéla a studuji lékařskou fakultu v Praze. 
Práce s dětmi mě baví a je pro mě příjemným odreagováním od studia. Dětské tábory organizuji již 3. rokem. 
S Bárou jsme se poznaly na střední škole a už se na letní tábor moc těšíme!

KDE

Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h v budově Komunitního centra RC Slunečnice, Bezručova 928 v podkrovní místnosti, kde budou mít děti zázemí pro tvoření a pro případ nepříznivého počasí. Vyzvedávání dětí na stejném místě vždy od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, vstupné, jízdné, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

2. – 6. 8. 2021 – Animatějův tábor v Berouně

PROGRAM

S našimi oblíbenými lektory Helčou a Milanem Štajerovými se děti během tábora seznámí s historií animovaného filmu, shlédnou zajímavé ukázky a budou tvořit dokument o vodě různými animačními technikami, doplněný komentářem, fotkami  a natočenými zvuky.

Jeden den také navštíví Národní filmové muzeum v Praze.

KDE

Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h v budově Komunitního centra RC Slunečnice, Bezručova 928 v podkrovní místnosti, kde budou mít děti zázemí pro tvoření a pro případ nepříznivého počasí. Vyzvedávání dětí na stejném místě vždy od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, vstupné, jízdné, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

9. – 13. 8. 2021 – Myslivost, příroda, s ukázkou výcviku psů ve Svaté OBSAZENO! Přijímáme pouze náhradníky.

PROGRAM

S lektory Patrikem Šrubařem a Lenkou Heinzkeovou děti čeká program plný poznávání přírody a života v ní:

 • poznávání okolní přírody, procházky po lese a povídání o zvířatech s využitím obrázků, vycpanin, vábniček, pozorování stop, zvuků naší zvěře, srnčí říje,
 • voda a péče o ni v krajině – hledání pramene, čištění studánky,
 • povídání o psech, o výchově, výcviku psa, děti uvidí i ukázku výcviku psů,
 • výprava na farmu – pozorování daňků, jelenů v Levíně,
 • tematické pohybové hry a soutěže.

KDE

Příměstský tábor se uskuteční v malebné vesničce Svatá u Berouna a v okolní přírodě křivoklátských lesů. Sraz dětí každý den mezi 7:30 a 8:00h před budovou Obecního úřadu Svatá 40, kde budeme mít zázemí – místnost určenou k odpočinku i aktivitám v případě nepříznivého počasí, kuchyňku i WC. Dopolední program od 8:00 do 11:30h, oběd v restauraci ve Svaté od 11:30 do 13:00h, odpolední program od 13 do 16h. Vyzvedávání dětí na stejném místě od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2400 Kč za týden
 • V ceně je zahrnuta celodenní péče, materiál na tvoření, 1x denně oběd v restauraci ve Svaté, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, cestovné, vstupné, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.

16. – 20. 8. 2021 – Putování berounským krajem s angličtinou

PROGRAM

Každý den se budete s Magdou Pěnčíkovou a Alicou Grebáčovou zážitkovou formou věnovat angličtině a venku budete zkoumat Beroun a okolí pomocí pověstí, geocachingu, letterboxingu a dalších aktivit.

Bližší informace k programu, ceně a dalším detailům najdete u červencového termínu od 12. do 16. 7. se stejnou tématikou (2. prezentovaný příměstský tábor viz.výše).

16. – 20.8. 2021 – Fotbalový kemp ve Svaté II.

PROGRAM

Rád(a) sportuješ a chceš se naučit nejoblíbenější sport na světě? Chceš se zlepšit ve fotbale a užít si kopec srandy při hře? Zveme tě na fotbalový příměstský tábor ve Svaté.

Co tě čeká?

 • naučíme tě základní fotbalové dovednosti jako vedení míče, střelba na bránu, zpracování míče, nahrávky,
 • sportovní hry zaměřené na pohyb, rychlost, mrštnost a orientaci v prostoru,
 • cvičení na posílení těla pomocí vlastní váhy,
 • relaxační cvičení v lese hned vedle hřiště,
 • doprovodné soutěže se svými spoluhráči,
 • radost a spousta zábavy v přírodě kousek od domova.

LEKTOŘI

Hráče a hráčky povede Honza Morstein a Petr Bláhovec – zkušení trenéři, tátové a fotbalisté, kteří sami závodně hrají a fotbal milují. Děti se rozdělí do dvou skupin podle věku – děti 6 – 7 let povede Petr, děti ve věku 8 – 12 let bude trénovat Honza.

Pokud se chceš podívat na fotky či videa z tréninků, podívej se s rodiči na Facebook profil Fotbal Svatá.

KDE

Každý den sraz mezi 7:30 a 8:00 hodin na fotbalovém hřišti FK Svatá v obci Svatá u Berouna, kde budeme mít zázemí. Dopolední program od 8:00 do 11:30h, oběd v restauraci ve Svaté od 11:30 do 13:00h, odpolední program od 13 do 16h. Vyzvedávání dětí na stejném místě od 16 do 16:30h.

CENA

 • 2300 Kč za týden
 • V ceně je zahrnut celodenní sportovní program, sportovní zázemí a pomůcky, 1x denně oběd v restauraci ve Svaté, 1x denně odpolední svačina, celodenní pitný režim, pojištění.
 • Druhý a další sourozenec má 10% slevu.
 • V případě zrušení tábora v důsledku trvání opatření proti šíření koronaviru vracíme zpět plnou výši uhrazené ceny tábora.