Přijímáme přihlášky na nový rok 2024/2025 s nástupem září 2024! Na školní rok 2023/2024 přijímáme pouze náhradníky.

Dětská skupina

Vítejte v naší dětské skupině Slunečnice, kde se o vaše děti staráme s láskou a odborností. Naši dětskou skupinu najdete na adrese Havlíčkova 130 v Berouně.

Péči poskytujeme pro děti od 2 do 4 let, a většinou k nám chodí ty nejmenší děti.

Ve skupince je vždy maximálně 12 dětí, o které se starají dvě pečovatelky.

Individuálně přistupujeme ke každému dítku, komunikujeme s rodiči pro optimální adaptaci a příjemný pobyt ve skupince.

Dbáme na úzkou spolupráci s rodiči, poskytujeme také možnost se zapojit například formou besídek, společné tvoření nebo focení.

Samozřejmostí jsou děti s plenkami nebo dudlík na spaní v případě, že jsou zvyklé z domácího prostředí.

Jsme tu pro vaše děti od pondělí do pátku v čase od 7:30 do 16:00. S možností výběru konkrétních dnů docházky nebo celého týdne. Vyzvedávání po obědě je možné po 12:00.

Děti chodí každý den na procházku ven, na sobě děti mají reflexní vesty a drží se za provázek (mašinku).

V dětské skupině  nepoužíváme žádné obrazovky a dětem pohádky pouze vyprávíme nebo čteme.

Aktuální ceník naleznete kliknutím  zde:
ceník DS Slunečnice 2023-24

Pro veškeré informace, přihlášení a dotazy jsme vám k dispozici na e-mailové adrese ds@rcslunecnice.cz a na telefonním čísle 731 412 951 (vedoucí DS Lada Gürtlerová).

O letních prázdninách lze využít prázdninovou dětskou skupinu.

Proč zvolit právě nás?

Kvalifikovaný personál: Naše dětská skupina disponuje kvalifikovanými pečovatelkami, které mají odborné znalosti v oblasti péče o děti a jejich vývoj. Vedoucí dětské skupiny je Lada Gürtlerová, která dětskou skupinu vede více než 10 let.

Profesionální zázemí: Dětská skupina je provozována stabilní neziskovou organizací, která v Berouně působí více než 20 let.

Moderní prostředí: V říjnu 2023 se DS přestěhovala do zcela nově rekonstruovaných prostor, které jsou moderně vybaveny a splňuji všechny bezpečnostní a hygienické standardy. Pro děti máme nové hračky a pomůcky včetně Montessori hraček, které pravidelně obměňujeme.

Individuální péče: Každé dítě je pro nás jedinečné, a proto mu poskytujeme individuální péči, která bere ohled na jeho potřeby a vývoj.

Kreativita a rozvoj: Program dne je zaměřen na rozvoj dětí ve všech směrech, včetně kreativity, hygienických návyků a rozvoje řeči.

Zdravý pohyb: Důraz klademe na zdravý pohyb a fyzický rozvoj dětí, a to i venku, bez ohledu na počasí.

 Bezpečnost: Prostředí naší dětské skupiny splňuje všechny hygienické standardy a je bezpečné pro děti.

Stravování: Zajišťujeme plnohodnotné stravování a pitný režim, s možností vlastní stravy z domova. 

Podpora rozvoje řeči: Rozvíjíme slovní zásobu dětí a podporujeme pozitivní vztah k řeči a hudbě.

Sociální interakce: Program klade důraz na socializaci dětí, což podporuje rozvoj sociálních dovedností a komunikace.

Pružnost: Nabízíme flexibilní provozní dobu, která vyhovuje potřebám rodin a umožňuje výběr dnů a doby docházky.

Osobní kontakt: Vítáme rodiče k osobní návštěvě a prohlídce naší dětské skupiny, abyste se mohli přesvědčit, jak trávíme čas s dětmi, předtím než se rozhodnete.

Harmonogram dne

  • 7.30 – 8.45 – příchod dětí, individuální hra, tvoření
  • 8.45 – 9.30 – společné aktivity, organizovaná činnost
  • 9.30 – svačina
  • 10.00 – 11.30 – pobyt venku
  • 12.00 – oběd
  • 12.30 – 14.30 – odpolední odpočinek
  • 14.45 – svačina
  • 15.00 – 16.00 – volná hra, vyzvedávání dětí

Učitelé dětské skupiny

Lada Gürtlerová

Vedoucí pečovatelka v DS

Ve Slunečnici jsem od roku 2007. Za tu dlouhou dobu jsem si prošla snad všechny pracovní pozice od vedení kanceláře, organizování seminářů, kurzů, kulturních akcí, zimních pobytů, lektorování programu Začínáme bez maminek až po vedení příměstských táborů. A přesto nebo právě proto, že jsem si vyzkoušela ve Slunečnici téměř vše, tak vím, že mě nejvíce přitahuje a dává smysl práce s dětmi. Učí mě laskavé důslednosti, trpělivosti a respektu ke každému dítěti.
Volný čas trávím především v přírodě, cestuji, zahradničím, zajímá mě psychologie, dobrá literatura a především moji nejbližší.

ds@rcslunecnice.cz

Hana Vávrová

Pečovatelka v DS

Už od mládí jsem trávila čas s dětmi, hlídala jsem děti sousedům, jezdila na letní tábory. Po mateřské dovolené, jsem se rozhodla svůj profesní život zaměřit na práci s dětmi, proto jsem si doplnila vzdělání o Kurz chůvy v dětské skupině. Ráda si s dětmi hraju, tvořím a sleduji jejich pokroky. Mám dvě děti již ve školním věku svůj volný čas trávím nejraději v přírodě a s rodinou na výletech.

Jana Šišková

Pečovatelka v DS

V RC Slunečnice působím od roku 2016, kdy jsem zkusila štěstí jako lektorka kurzů pro děti. Práce s dětmi mě tolik naplňovala, že jsem začala pracovat i jako chůva v dětské skupině. Jelikož mám toto prostředí moc ráda, tak jsem po mateřské dovolené vzala ještě pozici vedoucí volnočasových aktivit. Jsem maminka dvou dcer a práce s dětmi mě baví a naplňuje. Ve volném čase ráda jezdím s dětmi po výletech a účastním se soutěží jako dobrovolná hasička.

Kamila Sedláčková

Pečovatelka v DS

Dříve jsem naplno pracovala jako floristka v květinářství. Když jsem byla s dětmi 15, 6 a 4 na mateřské dovolené, uchvátil mě dětský svět natolik, že jsem v něm zůstala a jsem nesmírně ráda, že mohu s dětmi dál pracovat jako chůva v Dětské skupině a v Lesní školce jako průvodkyně. Dětský kolektiv mě učí novým dovednostem a vede k dalšímu vzdělávání. Ve volném čase se věnuji se floristice, miluji přírodu, kolo, les, kde trávím s dětmi mnoho času.

Lucie Zavadilová

Pečovatelka v DS

Po studiu na umělecké škole, jsem se věnovala výuce keramiky dětí a dospělých. Mé další životní směřování silně ovlivnilo narození syna, který se stal mou inspirací a impulsem k seberozvoji. Zjistila jsem, že mě práce s dětmi velmi baví a naplňuje. Několik let jsem působila soukromě jako chůva pro jednu rodinu. Když se naskytla příležitost navázat spolupráci se Slunečnicí, neváhala jsem. S dětmi ráda tvořím a sleduji jejich nadšení z objevování nových věcí, jejich pokroky. Jsem trpělivá, nechávám děti spíše zkoumat a přizpůsobuji se jejich tempu. Ve svém volném čase se věnuji vlastní tvorbě, zajímá mě alternativní medicína, psychologie.

Důležité dokumenty

Od 20. října 2017 je dětská skupina registrována v evidenci Ministerstva práce a sociálních věcí.
Dětská skupina Slunečnice při poskytování služby péče o dítě v dětské skupině se řídí novelou zákona č. 247/2014 Sb. účinnou
od 1. října 2021.

Děkujeme Nadaci Tipsport, která v rámci grantu Dobrý soused: Rozvoj neziskových organizací na Berounsku 2023 podpořila projekt Rodinného centra Slunečnice s názvem Podpora profesionalizace a provozu Dětské skupiny Slunečnice. Rodinné centrum obdrželo příspěvek ve výši 98 859 Kč. Tento příspěvek použije na vzdělávání pečovatelek v dětské skupině, na úhradu nájemného a podlahových krytin v novém prostoru Dětské skupiny Slunečnice na adrese Beroun, Havlíčkova 130.