Kurzy a kroužky

Čchi-kung I

středa18.00-19.30

dospělí

Komunitní centrum

220 Kč/lekci

Lenka Neumannová

Délka lekce: 90 minut.

Pojďme si na kurzu společně rozhýbat klouby, protáhnout svaly, rozproudit energii a uvolnit stres a napětí z těla. Během celého kurzu budeme kultivovat nejen své tělo, ale i mysl, která v dnešní uspěchané době potřebuje zklidnění a ztišení.

Čchi-kung je cvičení pocházející ze staré Číny, známé také pod jménem čínská jóga nebo meditace v pohybu. Slovo čchi znamená „životní energie“; kung „kultura, cvičení“. Je jedním ze základních prvků Tradiční čínské medicíny, komplexního zdravotního systému, který dále zahrnuje akupunkturu a moxování, fytoterapii (bylinné přípravky), masáže a dietetiku (výživu a životní styl). Úkolem je obnovit narušenou rovnováhu v těle dvou pricipů – Ying Yang a zajistit rovnoměrné proudění energie čchi. Čchi-kung je tedy cvičení rozvíjející životní energii, je cestou k harmonii, zvyšuje tok energie v celém meridiánovém systému těla a má tak blahodárné účinky na naše zdraví. Čchi – kung je na první pohled jednoduché, pomalé a ladné cvičení, které pod svým povrchem skrývá hlubinnou práci s vnitřní silou. Může výrazně posílit přirozené samouzdravovací pochody v těle a otevřít vnitřní rezervy, z nichž můžeme čerpat v kritických okamžicích.

Lidé praktikující Čchi – kung čerpají energii z vlastních vnitřních zdrojů, jejich zdraví se upevňuje, jsou emočně vyrovnanější, cítí se plni vitality a duchovní síly.

Čchi-kung je určen pro všechny věkové kategorie i seniory a nemá žádná zvláštní omezení.
Těším se na společné cvičení s vámi :-)

Kurz se otevře při počtu minimálně 6 lidí.

Lektorka: Lenka Neumannová
Cena za lekci: 220 Kč
Místo: Komunitní centrum, Bezručova 928, Beroun, 2. patro

Další informace
Cena za lekci je 220 Kč. Kurz probíhá v uzavřené skupině, při řádné omluvě v systému webooker, lze náhradu čerpat na dopoledním kurzu v úterý. Náhrady je nutné uplatnit v rámci pololetí, nepřevádí se.