Kurzy a kroužky

Kurz šití I

úterý 18.00-21.00

dospělí

Komunitní centrum-podkroví

410 Kč/lekci

Ladislava Heisová

Popis kurzu

Délka lekce: 3 hodiny

7 lekcí pro mírně pokročilé, pokročilé i začátečníky

úterý 18:00 – 21:00
termíny: 7.2., 21.2., 14.3., 28.3., 11.4., 25.4., 9.5.

Pro konání kurzu je nutné přihlášení min. 4 osob. Maximální počet na kurzu je 6 účastnic. Šije se na vlastních strojích. Materiál na případné vzorové šití bude na kurzu k dispozici.

Kurz probíhá v malé skupině, která umožňuje každému z účastníků pracovat a postupovat podle svých možností a schopností.

Úplní začátečníci se seznámí se svým šicím strojem. Dozví se jaké pomůcky s používají. Řekneme si jak vybrat správný materiál a proč je důležitá žehlička. Ukážeme si druhy stehů a švů a jejich použití. V úvodu si vyzkoušíme ruční i strojové šití. Budeme postupovat Krok za krokem. Vysvětlíme si princip konstrukce střihů a pokládání stihů na látku. Povíme si , kde střihy získat a jak s nimi pracovat. Postupně se budeme procvičovat v šití a zkusíme si několik malých projektů (např. jehelníček, plátěný sáček, plátěná taška, povlak na polštář), na kterých si vysvětlíme a ukážeme všívání zipů, lemování, druhy kapes,… V závěru kurzu už budeme pracovat na vlastním projetu (např. sukně)

Falešní začátečníci si mohou oživit základy nebo začít se svými jednoduchými projekty.

Pokročilý a mírně pokročilí už začínají pracovat na svých projektech. Můžete se pustit i do náročnějších věcí, na které si sami netroufáte. Se vším Vám pomohu, poradím. Vyzkoušet si můžete ušít i věci s podšívkou (na sebe i doplňky – taštičky, vaky, kabelky)
Zopakujeme si jak si správně vzít míry. Opět se budeme věnovat střihům, ale tentokrát také jeho úpravám. Podle tipu výrobku, který budete šít se můžete naučit např. košilové sedlo, řasení, všití límce, košilové (halenkové) manžety, různé začištění průramků a průkrčníku, vsazení rukávu do uzavřeného průramku a mnoho dalšího.

Další informace
Cena za lekci je 410 Kč. Kurz probíhá v uzavřené skupině, není možnost si vybírat náhrady za omluvené hodiny.