Kurzy a kroužky

Kurz šití pro začátečníky

sobota 09.00-16.00

dospělí

Komunitní centrum-podkroví

995 Kč/lekci

Ladislava Heisová

Krok za krokem od navlečení jehly až po první něco na sebe :-)

Intenzivní kurz, kdy během dvou sobot proniknete do procesu šití, ušijete si alespoň jeden plátěný výrobek a také svůj první výrobek na sebe.

Sobota 7.10. 2023
Sobota 21.10. 2023

vždy od 9:00 – 16:00 hod (počítáno včetně hodinové pauzy na oběd a protažení)

Šije se na vlastním šicím stroji.

Sobota 7.10. 2023
Chvilku se budeme věnovat teorii a řekneme si jaké pomůcky potřebujeme k šití, jak vybrat správný materiál a proč je důležitá žehlička. Ukážeme si druhy stehů a švů a povíme si něco o jejich použití.
Naučíme se navlékat stroj, vyměnit jehlu a vyzkoušíme různé stehy. Výhodou je, že budete šít na svém stroji a doma Vás nic nezaskočí.
Vyzkoušíme si ruční i strojové šití a pustíme se do prvního výrobku z plátna. Může to být jehelníček, jednoduchá hračka, plátěný sáček, taška na nákup,… Každý si vybere podle svých možností.
Všechen materiál bude k dispozici. Ostré nůžky se Vám, ale rozhodně neztratí.

Na konci dne se domluvíme na šití vlastního výrobku. Během 14 denní pauzy budu k dispozici ke konzultaci materiálu pro vlastní výrobek. Kdo bude chtít , může zkoušet šít doma. V této fázi už stroj navléknout umíte a pár věcí už sami zvládnete. Poradím vám co můžete zkoušet doma

Sobota 21.10.2023
Než se pustíme do šití řekneme si něco o konstrukci střihů a jaké máme možnosti. Vyrobíme si střih. Naučíme se jak ho položit na látku a poprvé střihneme do vlastní látky. Během dne si ušijeme svůj první kousek.
Pro první šití doporučuji např, sukni, dětské (softshellové) kalhoty, zástěru, jednoduché kimonové šaty

Lektorka: Ladislava Heiesová
Místo: Komunitní centrum, Bezručova 928, Beroun, 3. patro